1380373_562230417244319_5807297213308312316_n

Street Masters в Пловдив на 3 и 4 октомври

By Тони Тодорова, 02.10.2014

Тази Събота и Неделя – 3 и 4 октомври от 17:00 часа в Пловдив до Виенския салон в Цар Симеоновата градина предстои да се проведе  Европейският бийтбокс шампионат – „Street Mastes”, който е в рамките на фестивала „Street Masters”.

В града под тепетата ще се съберат 16 бийтбокс шампиона от 9 страни, както и 4-ма български представителя, 3-ма от които са национални шампиона. Жури на международното бийтбокс състезание ще бъде Skiller, започнал развитието си в тази сфера преди близо 14 години, заедно със световният шампион за 2009 година ZeDe, както и организатора на световното първенство от Германия – Bee Low. Победителят ще получи не само чест и слава, но и парична награда.

Това, което ще оцвети бийтбокс батъла са и графитите, които ще бъдат част от фестивала.  Организирани са графити батълс, които ще се случват и двата дни. Канализираната тема ще бъде мотото, с което Пловдив спечели в надпреварата за Европейска столица на културата 2019 – „Together”. В графити батъла ще се включат само 4 crew-та финалисти от Street Masters 2014, като това са PTC Crew (Пловдив), CMS Crew (Пловдив), L.O.V. Crew (София) и Broke&Alice (Пловдив). Победителите ще получат награда от 400 лева.